Ceturtdiena, 17 Augusts 2017 09:31

Pašvaldību savienības priekšsēža amatam ZPR virzīs G.Kaminski

ZPR Attīstības padomes augusta sēdē vienbalsīgi nolemts 18. augustā gaidāmajā kongresā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāja amatam virzīt līdzšinējā savienības priekšsēža Andra Jaunsleiņa vietnieku, Auces novada mēru Gintu Kaminski.

G.Kaminskis jau ilgstoši darbojies LPS. 2009. gadā viņš ievēlēts par Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas priekšsēdētāju, bet 2013. gadā apstiprināts par priekšsēža vietnieku no novadu pašvaldībām. Aucē G.Kaminskis par priekšsēdētāju pirmoreiz ievēlēts 2001. gadā - sākotnēji kā pilsētas domes priekšsēdētājs, bet kopš 2009. gada kā novada domes priekšsēdētājs. Tāpat Attīstības padomes izvirzītais kandidāts 2010. gada augustā uz gadu ticis ievēlēts par ZPR Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieku.

Jāatzīmē, ka G.Kaminski priekšsēdētāja amatam oficiāli izvirzījis arī Kurzemes Plānošanas reģions.

Tāpat padomes sēdē deleģēti Zemgales pārstāvji darbam LPS Novadu apvienībā. Kā atklāja šīs apvienības līdzšinējais vadītājs G.Kaminskis, ar esošo reģiona pārstāvju darbu viņš ir apmierināts: “Trīs izvirzītie dalībnieki ir bijuši vieni no aktīvākajiem, kas regulāri iesaistījušies diskusijās un apvienības darbā.” Ņemot vērā šo faktu, darbs novadu apvienībā arī turpmāk uzticēts Aizkraukles novada domes priekšsēdētājam Leonam Līdumam (kā reģionālās attīstības centru pārstāvis), Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (kā novadu ar pilsētām pārstāvis) un Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (kā novadu bez pilsētām pārstāvis).

LPS ir biedrība, kas uz brīvprātības principiem apvieno Latvijas Republikas novadu un republikas pilsētu pašvaldības. Pašvaldību savienība dibināta 1991. gada 15. decembrī. Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 96. pantu LPS ir tiesīga pārstāvēt pašvaldības to sarunās ar Ministru kabinetu. LPS biedri ir 118 pašvaldības no 119 Latvijas pašvaldībām: deviņas republikas pilsētu un 109 novadu pašvaldības.

Nākamā ZPR Attīstības padomes sēde norisināsies 2017. gada 19. septembrī, un tā notiks Salas novadā.

Aigars Ieviņš
Zemgales Plānošanas reģiona
sabiedrisko attiecību speciālists