Piektdiena, 01 Septembris 2017 08:01

Aizkrauklē atklās Uzņēmējdarbības atbalsta centru

Piektdien, 8.septembrī, plkst.11 Aizkraukles novada pašvaldības ēkā Lāčplēša ielā 1 tiks atklāts Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrs, kas tapis ar ZPR īstenotā projekta atbalstu.

Uzņēmējdarbības atbalsta centra mērķis būs sniegt informāciju un konsultatīvu atbalstu personām, kuras ir sākušas vai vēlas sākt uzņēmējdarbību Aizkraukles novadā un tās apkārtnē.

Centra izveide un pirmo divu gadu darbība tiks finansēta no Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam, kura atbalstījusi Zemgales plānošanas reģiona projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā”.

Aizkraukles novada pašvaldības ieguvums no projekta ir Uzņēmējdarbības atbalsta centra izveide, darbā pieņemts uzņēmējdarbības speciālists, kurš vienlaikus arī centru vadīs, 2018. un 2019. gadā organizētas Pārnovadu uzņēmēju dienas, kā arī pieredzes apmaiņa, piedalīšanās dažādos izglītojošos semināros, mentoru atbalsta tīkla izveidē un cita veida aktivitātēs.

Uzņēmējdarbības atbalsta centra atklāšanā uzrunas teiks Zemgales plānošanas reģiona, Aizkraukles un apkārtējo novadu pašvaldību pārstāvji, un uz tā atklāšanu aicināts ikviens interesents.

Projekta kopējais finansējums ir vairāk nekā 740 tūkstoši eiro, no kuriem Aizkraukles novada pašvaldības daļa ir 51 695 EUR, no tās – 85% sedz Interreg V-A Latvija – Lietuva pārrobežu sadarbības programma 2014-2020.

Zanda Bistere
Aizkraukles novada pašvaldības
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste