Piektdiena, 24 Aprīlis 2020 10:51

Projektā RETHINK attālināti apspriež rokasgrāmatu pieaugušo neformālās izglītības programmai

Ceturtdien, 23. aprīlī, notika projekta RETHINK/ PĀRDOMĀT partneru darba grupas attālinātā tikšanās platformā ZOOM. Tajā tika apstiprināts Zemgales plānošanas reģiona un Linčepingas pašvaldības Pētījumu un Attīstības centra izstrādātā

rokasgrāmata (darba variants) pieaugušo neformālās izglītības programmai “Mentoru apmācības programma jauniešu ar garīgās rakstura traucējumu vēsturi atbalstam”.

Mentoru programmas mērķis: Apgūt nepieciešamās zināšanas, lai mentori efektīvi spētu sniegt atbalstu jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumu vēsturi integrēties sabiedrībā, apmācībās un/vai nodarbinātībā.

Mentoringa apguves procesa rezultātā: palielināsies izpratne par mentora lomu un uzdevumiem, apgūtas praktiskas metodes un rīki plānotā mentoringa veikšanai. Praktiski izmēģinātas iegūtās zināšanas.

Sasniedzamie rezultāti: Apmācīti vismaz 20 mentori (10 no Zemgales reģiona, 10 no Linčepingas) un mentoru sekmīgas darbības rezultātā 90% no 40 jauniešiem (20 no Latvijas un 20 no Zviedrijas) ir veiksmīgi integrējušies sabiedrībā, apmācībās un/ vai nodarbinātībā.

Pēc mentoru apmācību programmas apguves, mentoriem būs nodarbinātības iespējas citos programmās, projektos, kur šādi pakalpojumi ir pieprasīti.

Plānots, ka mentoru apmācību teorētiskās apmācības (līdz 12 stundām) aizsāksies 2020. gada maija beigās, izmantojot attālinātās mācību iespējas un pieaugušo neformālās apmācības metodes.

Savukārt iegūto zināšanu izmēģināšana praksē plānota no 2020. gada septembra Pietiekšanās apmācībām tiks izsludināt tuvākajā laikā.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zeiferte
Projekta RETHINK vadītāja