Pirmdiena, 20 Jūlijs 2020 06:23

Notiks pirmais Sēlijas tūrisma tirgus

Trešdien, 29. jūlijā, Zasā jau no 9.00 rītā pulcēsies Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – vairums no viņiem sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki.

STT afisha

Notikumu, kas strauji izvērsies neliela festivāla mērogā, ierosināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas 28. un 29. jūlijā ved tūrisma gidus uz Zemgales reģionu. Sēlijai, kā Zemgales daļai, tiek veltīts tikai 29. jūlija rīta cēliens. Tādēļ ir svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot mūsu tūrisma piedāvājumu kopumā. Turklāt – ne mazāk svarīgi ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties, jo ceļš uz Sēlijas reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Pateicoties sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieku atsaucībai un uzņēmībai, no koncentrēta prezentācijas pasākuma ir izvērties vesels tūrisma tirgus – ar demonstrācijām un degustācijām, radošajām darbnīcām, vizināšanos laivās un zirgu pajūgos, mūziku un pārsteigumiem. Lai to visu piedzīvotu, 29. jūlijā interesenti aicināti uz Zasu – tur amatniecības centrā "Rūme" ir sagatavots plašs dienas plāns:

- no plkst. 10.00 līdz plkst. 12.30: 19 Sēlijas tūrisma objektu prezentācijas LIAA gidu komandai.
- no plkst. 13.00 līdz plkst. 14.00: diskusija "Sēlija Zemgales tūrisma ēnā", ko vadīs atraktīvais tūrisma speciālists Jānis Dzimtais.
- no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00: ekskursija pa Zasu ar pārsteigumiem parkā.
- no plkst.16.00 līdz plkst. 19.00 - Tūrisma TIRGUS, kurā jau šobrīd dalību pieteikuši vairāk kā 20 tūrisma pakalpojumu sniedzēji no Jēkabpils, Ilūkstes, Aknīstes, Viesītes, Salas un Neretas novadiem (pieteikšanās uz tirgu turpinās). Tā laikā Zasā notiks vizināšanās zirgu pajūgos un laivās, darbosies dažādas radošās darbnīcas, notiks amatu un pakalpojumu demonstrācijas, vīna un saldējuma degustācijas.

LIAA gidiem un visiem apmeklētājiem savu piedāvājumu demonstrēs:
Bebrenes tūrisma pakalpojumu sniedzēji – muižas parks un dzirnavas, Dvietes palieņu informācijas centrs, Akmeņupes dabas takas;
Alpaku sala;
Dviete – Vīnogu sala;
Subate – Lievenīšu stāstu sala;
Zasa – Mākslinieku sala;
SIA “Nyx&Iris” – izjādes un izbraucieni ar zirgiem, stilīga viesu māja un kafejnīca;
Kaldabruņa – Trejdeviņu sajūtu sala;
Raiņa muzejs “Tadenava”;
Eglaines dabas liegums;
Sēļu sēta “Gulbji”;
Sēlpils – Zirgu sala;
Aknīste – Sorokinu ģimenes ar plašu tūrisma un servisu piedāvājumu;
Biedrība “Sēlijas laivas” – laivu izbraucieni un noma, atmosfēriski un ainaviski pārgājieni;
Gārsene – Bagātību sala;
Radžupe – Ligitas Elksnītes Zāļu un pirts sala;
Viesītes tūrisma piedāvājums – Muzejs un Bānīša ekspozīcija, Mīlestības taka, Radošā rezidence;
Elkšņi – Kafejas sala;
Sauka – Baudu sala, ko pārstāvēs SIA “Ārītes” rožu saimniecība;
Pilskalne – Muižas zemju medus sala;
Ērberģe – vārti uz Sēliju un Ērberģes muiža.

Dalība pasākumā ir bezmaksas, tāpat nozīmīga daļa tūrisma tirgus piedāvājuma šai dienā būs baudāma bez atsevišķas samaksas.

Vairāk informācijas par notikumu:
Daina Alužāne, amatniecības centra “Rūme” un sadarbības tīkla “Sēlijas salas” koordinatore.
t.22335439
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pasākuma norisi finansiāli atbalsta Jēkabpils novada pašvaldība. Organizē – amatniecības centrs “Rūme” un sadarbības tīkls “Sēlijas salas”