Pirmdiena, 31 Augusts 2020 07:09

Bērnu atgriešanās skolā pēc dzīves ārzemēs - kas jāzina vecākiem?

Kā notiek remigrantu bērnu uzņemšana mācību iestādēs?

  1. Skolēna, kurš ir atgriezies no ārzemēm, izglītības dokumenti ir pielīdzināmi Akadēmiskās izglītības centrā un iesniedzami IZM. IZM sniedz atzinumu par iespējām skolēnu uzņemt izglītības iestādē, pamatojoties uz AIC atzinumu.
  1. Izglītības iestādes vadītājs var izveidot komisiju, lai diagnosticētu skolēna zināšanas tikai tiem skolēniem, kuri nekad iepriekš nav mācījušies Latvijā.

  2. Skolēni, kuri iepriekš ir mācījušies, vai arī nav mācījušies Latvijā, obligāti ir uzņemami vecumam atbilstīgā klasē.
  1. Skolēniem, kuri atgriežas Latvijā, tiek noteikts atbalsts mācību priekšmetu “Latviešu valoda” vai “Literatūra”, “Sociālās zinības”, “Latvijas vēsture” apguvei.
  1. Kārtību, kādā izglītības iestādē jāuzņem skolēns, kurš ir atgriezies no ārzemēm, nosaka Ministru kabineta 2015. gada 13.oktobra noteikumu Nr.591 "Kritēriji un kārtība un kritēriji, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, un obligātās prasības izglītojamo pārcelšanai uz nākamo klasi” 30. un 31.punkts.
  1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016. gada 5.jūlija noteikumu Nr.447 “Par valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs” 8.3.apakšpunktu, aprēķinot finansējumu pašvaldībām, tiek aprēķināts papildu finansējums, ko var novirzīt samaksai par pedagogu papildu pienākumiem, tai skaitā, lai apmaksātu mācību stundas remigrējušo bērnu veiksmīgai iekļaušanai izglītības iestādēs.

 

image 1

 

Zemgales Plānošanas reģiona koordinatore remigrācijas jautājumos:
Anete Spalviņa
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. / Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālrunis: 22338666