Otrdiena, 27 Oktobris 2020 09:33

Zināmi konkursa “Radošā Zemgale” uzvarētāji

Noslēdzies jau otrais konkurss “Radošā Zemgale”, ko organizē Zemgales uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Zemgales pašvaldībām, izglītības iestādēm un reģiona uzņēmējiem - konkursa uzdevumu devējiem.

Konkursa ideja radusies pagājušajā gadā Interreg Europe programmas projekta E-COOL darba grupā sadarbībā ar Junior Achievement Latvia ar mērķi veicināt skolēnu interesi un padziļināt priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi un ekonomikas pamatprincipiem, kas saistīti ar preces popularizēšanu un virzīšanu tirgū. Konkursa laikā skolēni guva vērtīgu informāciju no video un mārketinga speciālistiem, uzzināja noderīgas un praktiskas idejas par reklāmas veidošanas pamatprincipiem, kā arī apguva sadarbības prasmes ar uzņēmējiem.

Šogad konkursam uzdevumus piedāvāja astoņi dažādu nozaru Zemgales reģiona uzņēmēji - Biškopības produktu ražotāja Diāna Briede; Brīvdienu māja “Celmiņi”; zīmols “Motīvs Dizains”; atpūtas vieta “Daugmales”; zīmols “Hiphipurraa”; street food restaurant KWB; zīmols “Nomadic Homes” un Zemgales Uzņēmējdarbības centrs. Cik dažādi uzņēmēji, tik dažādi arī to piedāvātie uzdevumi - reklāmas rullīšu sagatavošana, sociālo tīklu materiālu izveide, atmiņu grāmatas un apdrukas pašradīšanas komplekta reklāmas noformēšana, uzņēmuma brošūru, logo, vides reklāmu un citu dizaina materiālu izstrāde.

Jauniešu interese bija liela - 277 skolēni iesniedza 114 darbus, pārstāvot 13 skolas - Bauskas 2. vidusskolu (skolotāja Iveta Leitlante), Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju (skolotāji Dzintra Aploka un Matīss Rihards Vilcāns), Iecavas vidusskolu (skolotāja Antra Pāruma), Dobeles Valsts ģimnāziju (skolotāja Ivita Asare), Dobeles 1. vidusskolu (skolotājas Aija Čakša un Gita Paegle), Jēkabpils Agrobiznesa koledžu (skolotāja Solvita Kozlovska), Jelgavas 4. vidusskolu (skolotāja Lita Vanaga), Jelgavas 6. vidusskolu (skolotāja Lita Vanaga), Salas vidusskolu (skolotāja Inga Ozoliņa), Īslīces pamatskolu (skolotāja Rita Straumīte), Aizkraukles novada vidusskolu (skolotāja Zane Sirmace-Liedskalniņa), Pilsrundāles vidusskolu (skolotāja Ligita Būmeistare), Salgales pamatskolu (skolotāja Ilze Šuca).

Darbu vērtēšana un uzvarētāju izvēle uzņēmējiem bijis grūts uzdevums, jo skolēni, veicot uzdevumus, pielietojuši dažādas pieejas, iesniegtie darbi bijuši radoši un kvalitatīvi izstrādāti. Uzņēmēji īpaši novērtējuši, ka skolēni ar tiem sadarbojušies un uzdevuši jautājumus, lai pēc iespējas veiksmīgāk izpildītu uzdevumus.

Konkursa “Radošā Zemgale” uzvarētāji:

SIA “Nomadic Homes” zīmols “Nomadic Homes”

5.-6. klase
Deivids Reinieks, Paula Elizabete Skuja, Dagmāra Tukiša, Īslīces pamatskola, skolotāja Rita Straumīte.

7.-9. klase
Rainers Renards Remerts, Markuss Stāmers, Edvards Lauva, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 9. komercklase, skolotāja Dzintra Aploka.

10.-12. klase
Kima Troicka, Artūrs Beržuks 12. klase, Dobeles Valsts Ģimnāzija, skolotāja Ivita Asare.

Veicināšanas balva komandai
Dagnija Partīcija Kuriga, Endijs Matīss Ševļakovs, Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzija, 11. komercklase, skolotājs Matīss Rihards Vilcāns.

Biedrība “Vīpes sils” atpūtas vieta “Daugmales”

1.vieta Līva Luīze Bīmane, Elēna Šatrovska, Jelgavas 4. vidusskola  12b. klase, skolotāja Lita Vanaga.

Zemgales Uzņēmējdarbības centrs

7.-9. klase
Dārta Esīte, Diāna Sadauska, Kate Esīte, Īslīces pamatskola, skolotāja Rita Straumīte.

10.-12. klase
Poļina Tihana, Viktorija Lapīra Jēkabpils Agrobiznesa koledža 3m kurss, skolotāja Solvita Kozlovska.

Zīmols “Motīvs Dizains”

Līva Laiviņa, Laura Skustā, Mihails Osadčuks, 11 klase, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, skolotājs Matīss Rihards Vilcāns.

SIA “MP Plus” brīvdienu māja “Celmiņi”

7.-9. klase
Līva Dzepuka, Loreta Calmane, Estere Čata, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, 9. komercklase, skolotāja Dzintra Aploka.

10.-12. klase
Kate Korņejeva, Arta Volkova, Iecavas vidusskola 11b klase, skolotāja Antra Pāruma.

Biškopības produktu ražotāja Diāna Briede

5.-6. klase
Emīlija Dubenlāže un Alise Paļule, Īslīces pamatskola 5. klase, Skolotāja Rita Straumīte.

7.-9. klase
Tīna Annija Gedrovica, Edvards Upinieks, Gabriels Smiltnieks Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija 8. komercklase, skolotāja Dzintra Aploka.

10-12. klase
Emīlija Sofija Druviņa, Kārlis Linards Čipens Iecavas vidusskola 11b. klase, skolotāja Antra Pāruma.

SIA “ENSIO” zīmols “Hip-hip-urrā”

Tīna Rimševica, Simona Valtere, Pilsrundāles vidusskola 12. klase, skolotāja Ligita Būmeistare.

SIA “4FLY” Street food restaurant “KWB”

5.-6. klase
Olga Patrīcija Mūrniece, Sanija Elizabete Freimane, Īslīces pamatskola, 5. klase, skolotāja Rita Straumīte.

7.-9. klase
Raivis Ješkevics, Atis Niks Aleksis, Artūrs Jakubovičš, Īslīces pamatskola, 7 klase, skolotāja Rita Straumīte.

10.-12. klase
Amanda Malatkovska, Kārlis Ieviņš, Anastasija Kovalova, Polīna Savenko, Aizkraukles novada vidusskola 10b. klase, skolotāja Zane Sirmace-Liedskalniņa.

Zemgales plānošanas reģiona simpātiju balva

5.-6. klase
Anete Tukiša, Paula Seņko Dobeles 1. vidusskola,6b. skolotāja Aija Čakša.

7.-9. klase
Rainers Renards Remerts, Markuss Stāmers, Edvards Lauva, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija 9. komerckalse, skolotāja Dzintra Aploka.

10.-12. klase
Amanda Malatkovska, Kārlis Ieviņš, Anastasija Kovalova, Polīna Savenko, Aizkraukles novada vidusskola 10b klase, skolotāja Zane Sirmace-Liedskalniņa.

Liepājas Universitātes lektors Uldis Drišļuks, kurš vadīja lekciju par mārketingu kā vienu no pamatiem sekmīgai uzņēmējdarbībai, uzteica Aizkraukles novada vidusskolas 10. klases skolnieku Linarda Supes un Riharda Strika darbu (skolotāja Gunta Poriete).

 

Informāciju sagatavoja:
Zemgales Plānošanas reģiona
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilze Lujāne