Ceturtdiena, 15 Jūlijs 2021 12:38

Projekta OCTOPUS aktivitātes Rokišķu pašvaldībā

Rokišķu novada pašvaldības izglītības centrs kopā ar diviem Lietuvas un četriem Latvijas partneriem Interreg V-A Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros īsteno projektu LLI-425 OCTOPUS. Projekta mērķis ir veicināt sociālo pakalpojumu pieejamību un veicināt cilvēku ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti, senioru, ģimeņu ar bērniem ar invaliditāti, kā arī riska bērnu un jauniešu iekļaušanu, izveidojot un pilnveidojot multifunkcionālos centrus, kur tiks nodrošināti sociālās iekļaušanas pasākumi un sociālie pakalpojumi.

LATLIT logo LAT full RGB

Projekta aktivitātes sākušās jūnijā, kad valstī beigušies stingrie pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi. Jūnijā un jūlijā Pandēles (pilsēta netālu no Rokišķiem) kopienas dalībnieki aktīvi iesaistījās mūzikas studijas, mākslas studijas un sporta kluba aktivitātēs. Desmit Pandēles kopienas dalībnieki, kuri piedalījās mūzikas studijas aktivitātēs, ierakstīja Pandēles himnu “Pandely, Pandely” (https://www.youtube.com/watch?v=Zx8gSOOL3Qc). Pandēles kopienas sievietes, kuras iesaistās sporta kluba aktivitātēs, ne tikai sporto, bet arī uztur veselīgu dzīvesveidu. Mākslas studijas dalībnieki ar nepacietību vēlas iepazīt mālu un keramiku, gleznot uz zīda, stikla un ar eļļas krāsām. Aktivitāšu noslēgumā Rokišķu novada pašvaldības Pandēles bibliotēkā un Izglītības centrā tiks organizēta mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde.

208150447 244333047216765 6215534960652146168 n

No 28.-30. jūnijam notika projekta finansēta eksperimentāla nometne Rokišķu pamatskolas audzēkņiem. Šajās dienās skolēni piedalījās dažādās pieredzes aktivitātēs, piemēram, izglītības programmā "Grūdo kelias", kurā uzzināja, kā maize nokļūst uz mūsu galda, kā tā tiek pagatavota un kā to uzcept pašiem. Nometnes dalībnieki apmeklēja Seno tehnoloģiju muzeju Sodelišķu muižas sētā, kur tie interesējās par senajām iekārtām un apskatīja saimniecības dzīvniekus - briežus, dambriežus, muflonus, alpakas u.c. Tāpat skolēni viesojās Raganu muzejā Utenas rajonā, kur paši izgatavoja rotaļlietas, apmeklēja raganu svētku virtuvi un nogaršoja firmas konfektes "Krupis šokolādē". Adomines muižā, Kupišķu rajonā, skolēni piedalījās izglītības programmā "Dārgumu medības", iepazinās ar muižas vēsturi, vecajiem saimniekiem un viņu dzīves mirkļiem, cepa un nogaršoja slavenās Adomines "Pagrabines" maizītes. Pēc triju dienu notikumiem bagātas nometnes skolēni devās baudīt silto vasaras brīvlaiku.

20210703 140242

Projekts “OCTOPUS” tiek īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2014-2020, tas tiks īstenots no 2020. gada jūnija līdz 2022. gada jūnijam. Projekta kopējais budžets ir 705 573,37 EUR (t.sk. ERAF finansējums 599 737,33 EUR).

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

www.latlit.eu / www.europa.eu