Pirmdiena, 22 Maijs 2017 08:04

ZPR Attīstības padomes priekšsēdi vēlēs uz diviem gadiem

Aizvadītās četrgades sasaukuma pēdējā Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē pieņemts lēmums turpmāk padomes priekšsēdētāju ievēlēt uz diviem gadiem ar iespēju kandidēt uz vēl vienu termiņu.

Līdz šim padomes priekšsēdētājs un viņa vietnieks no padomes dalībnieku vidus tika ievēlēti uz vienu gadu. Iniciatīva mainīt šo termiņu nākusi no ZPR Administrācijas, kas savā darbībā secinājusi, ka gada laikā priekšsēdētājam nav iespējams paspēt īstenot visus izvirzītos mērķus.

“Nereti ZPR sadarbības iestādēs esam saskārušies ar situāciju, ka to pārstāvji nespēj izsekot biežajām Attīstības padomes vadītāju maiņām. Atšķirībā no pārējiem Plānošanas reģioniem - Kurzemes, Rīgas, Vidzemes un Latgales -, Zemgalē padomes priekšsēdētājs vēsturiski ievēlēts uz viena gada termiņu, turklāt tradicionāli par nākamo priekšsēdi kļuva līdzšinējais vietnieks,” stāsta ZPR izpilddirektors Valdis Veips.

Ievēlot vadītāju uz ilgāku termiņu, viņam ir lielākas iespējas iepazīties ar citu iestāžu vadītājiem un pārstāvjiem, sekmīgāk aizstāvēt reģiona intereses un piedāvāt savu skatījumu par reģiona attīstību, to veicinot ministrijās un dažādās organizācijās.

V.Veips arī norāda, ka šo var uzskatīt par starpposmu ceļā uz četrgades termiņa vadītāju: “Sākotnējā nolikuma redakcijā iekļāvām piedāvājumu priekšsēdētāju vēlēt uz četriem gadiem, kā tas ir pārējos reģionos, tomēr pēc diskusijām tika pieņemts lēmums darbības laiku saīsināt, ar iespēju tikt pārvēlētam.”

Viens no argumentiem par šādu darbības modeli ir salīdzinoši lielā papildus slodze, ko Attīstības padomes priekšsēdētājs uzņemas. To sēdē akcentēja arī Dobeles novada priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, kas pirms trīs gadiem pats vadījis ZPR Attīstības padomi: “Šajā amatā nepieciešams liels entuziasms un cīņasspars, jo, papildus savas pašvaldības interesēm, nepieciešams aizstāvēt arī visa reģiona intereses. Esmu to pieredzējis gada garumā, un zinu, ka pārstāvēt reģionu pilnvērtīgi nebūt nav viegli, tas nereti prasa lielus pūliņus.” Tāpat viņš norādīja, ka gan divu, gan četru gadu termiņš nozīmē lielu atbildību pret visām reģiona pašvaldībām, taču tas būtu labāks risinājums ilgtermiņa attīstībai.

Paredzams, ka pēc 3. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām jaunā sasaukuma novadu pārstāvji pirmo reizi uz Zemgales reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulci tiksies jūlijā, un tajā tiks apstiprināta ZPR Attīstības padome jaunā sastāvā, kas savukārt pēc tam no padomes dalībnieku vidus ievēlēs tās priekšsēdētāju.