Vislielākā dāvana gan ikdienā, gan svētkos mums ir būšana kopā ar sev tuvajiem un mīļajiem. Tieši tādus – sirdssiltus un mīlestības pilnus – svētkus novēl arī Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām!

Reizēm gan gribas kādu iepriecināt īpaši – ar ko taustāmu vai baudāmu, tāpēc tūrisma informatīvās kampaņas “Zemgale aicina!” ietvaros novadi apkopojuši visdažādākās idejas dāvanām, aicinot apdāvināšanās laiku pārvērst piedzīvojumā. Izlejiet sveces paši, kļūstiet par māksliniekiem un atklājiet dabiskas kosmētikas vai veselīgu našķu noslēpumus! Lai svētki rada prieku un iedvesmu!

Iejūties mākslinieka lomā! (Aizkraukles novads)

Ja šogad sev tuvos gribas pārsteigt ar ko paša radītu, kvalitatīvu un paliekošu, tad tāda iespēja ir Apdrukā pats! radošajā darbnīcā. Te ikviens aicināts iejusties apdrukas mākslinieka lomā un atraisīt savu radošumu, iepazīstoties ar sietspiedes apdrukas tehniku. Ir padomāts arī par iespēju izmēģināt jaunu aktivitāti, apvienojot to ar kopā būšanu svētku laikā. Visu nepieciešamo, lai mājas apstākļos radītu savas pirmās, sirsnīgās apdrukas uz tekstila izstrādājumiem, atradīsiet radošajā komplektā “Apdrukas prieks”. Ikdienā darbnīcā apdrukas idejas veic ceļojumu līdz pat gatavam produktam un tiek piedāvāta iespēja gan apmeklēt meistarklases draugu vai ģimenes lokā, gan apgūt sietspiedes tehniku mājās.

Komplekts “Apdrukas prieks”.

Komplekts “Apdrukas prieks”. Foto: Žanete Petkuna

Sveču liesmiņas svētku sajūtai (Bauskas novads)

Gada tumšajā laikā svētku un mājīguma sajūtu var radīt un dāvināt, izvēloties sveces. Ģimenes uzņēmums Kristell dabiskas vaska sveces ražo jau kopš 2016. gada un piedāvā tās 15 dažādās formās un krāsās ar 11 aromātiem. Katrs te atradīs gan sev, gan dāvanai piemērotāko – kristāla sveces burciņā, peldošas vai apdrukātas sveces, kausējamo vasku aromlampām, arī jau sagatavotus dāvanu komplektus. Bet tie, kas roku sveču liešanā grib iemēģināt paši, var pieteikties sveču liešanas darbnīcās, kas tiek organizētas grupām gan uzņēmumā uz vietas, gan izbraukumos.

"Kristell” sveces un kausējamais vasks aromlampām

"Kristell” sveces un kausējamais vasks aromlampām. Foto: “Kristell” arhīvs

Meistarklase kā dāvana (Dobeles novads)

“Darināšana savām rokām piešķir krāsas ikdienai un ir kā būtiska garšviela rutīnai,” saka darbnīcas “Piesta” meistarklašu vadītāja Naja Gaile, Ziemassvētkos aicinot – dāviniet meistarklases! Tajās būs gan jaunrade, gan meditācija, gan personiski atklājumi un galarezultāta prieks. “Piesta” aicina pieteikties meistarklasēm radošā un relaksējošā atmosfērā, kur varēsiet strādāt ar dabiskiem materiāliem. Piedāvājumā roksmēluma papīra veidošana, saldumu, aromterapijas produktu, dabiskās kosmētikas, augu un bišu vasku sveču, ziepju, dažādu aksesuāru, dizaina un citu priekšmetu izgatavošana. Grupu lielums – 5–15 cilvēki. Meistarklases notiek Auros, Skolas ielā 6A, vai izbraukumā, iepriekš vienojoties.

Darbnīcas “Piesta” meistarklase. Foto: J.Ozers

Darbnīcas “Piesta” meistarklase. Foto: J.Ozers  

Dabiska kosmētika aktīvā dzīvesveida cienītājiem (Jēkabpils novads)

Vēlaties savā dāvanā otram apvienot augu dziedinošo spēku ar jaunākajiem zinātnes atklājumiem? Ģimenes uzņēmums UNIKUM organic cosmetics savu mīlestību un zināšanas koncentrējis dabiskos un daudzfunkcionālos produktos – dažādos ķermeņa krēmos, eļļās un želejās –, radot kosmētiku cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu – sportistiem, ceļotājiem un pasaules izzinātājiem. Šajā kosmētikā izmantotas tikai dabiskas augu izcelsmes vielas – izvilkumi eļļās, sviesti un ēteriskās eļļas. Visi produkti tiek ražoti Latvijā un pēc oriģinālām receptūrām. Piedāvājumā arī profesionālie produkti kosmetologiem, masieriem un fizioterapeitiem.

"UNIKUM organic cosmetics” dāvanu komplekts. Foto: “UNIKUM organic cosmetics” arhīvs

"UNIKUM organic cosmetics” dāvanu komplekts. Foto: “UNIKUM organic cosmetics” arhīvs

Kraukšķīgi un veselīgi našķi (Jelgavas novads)

Kas gan tie par svētkiem bez našķiem? Un ja vēl kārumi ne tikai rada baudu katrā kumosā, bet ir arī veselīgi... Ražotnē Pupuchi top kraukšķīgas un veselīgas uzkodas no cūku pupām – tie ir olbaltumvielām bagāti produkti ar septiņām no astoņām būtiskajām aminoskābēm, kas nepieciešamas katra cilvēka veselībai. Dāvanām varat izvēlēties sāļos un saldos kraukšķus, mandeļu un Indijas riekstu krēmu vai divu veidu pupu krēmu, taču tie, kam ir interese, var apmeklēt “Pupuchu” ražotni, kur ir iespēja arī darboties praktiski un piedalīties produktu degustācijā.

“Pupuchi” gardumi.

“Pupuchi” gardumi. Foto: “Pupuchi” arhīvs

Citas dāvanas no Zemgales