Kultūra
Digi_biblioteka

Aicinām pieteikt dalību Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā 2024. gada 20. martā no plkst. 10.00 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, Jelgavā. 

Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākums Jelgavā ir otrais no pieciem plānotajiem atklāšanas pasākumiem Latvijas reģionos. Mēs katrs līdzdarbojamies Digitālās bibliotēkas veidošanā, tādēļ Digitālo bibliotēku atklāsim kopā! 

Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, stāsti un cilvēki. Kas meklē, tas Digitālajā bibliotēkā atrod atbildes par jebkuru tēmu vairāk nekā 3.8 miljonu digitālo vienību saturā. Tā ir pieeja Latvijas arhīvu, muzeju, bibliotēku, organizāciju, kopienu un privātpersonu uzkrātajiem attēliem, dokumentiem, periodiskajiem izdevumiem, grāmatām, kartēm, muzeju priekšmetiem, gleznām, notīm kinofilmām, skaņas un video ierakstiem.  

Atklāšanas pasākumā prezentēsim nozares ieguvumus no Digitālās bibliotēkas, dalīsimies pieredzē un pārrunāsim digitalizācijas sniegtās iespējas. 

Pasākuma programma

Digitālās bibliotēkas vadošie partneri ir Latvijas Nacionālais arhīvs, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Vietne tapusi septiņu gadu laikā un tās veidošanu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Latvijas valsts. 

Pasākums notiks klātienē.

Dalību iespējams pieteikt līdz 14. martam forms.office.com/e/3PYfhB2gMJ 

Vietu skaits ierobežots!

 

Plašāka informācija:

Linda Zonne-Zumberga
Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 66164783
E-pasts: linda.zonne-zumberga@mantojums.lv