Tūrisms
jekabpilspils

Biedrība "Zemgales Tūrisma asociācija" izsludina pieteikšanos konkursam "Zemgales Tūrisma gada balva 2023"

Lai apzinātu un godinātu Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzējus, kuri godprātīgi un sekmīgi darbojas tūrisma nozarē, vienlaikus attīstot gan savu uzņēmumu vai apskates objektu, gan Zemgales reģiona (Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Aizkraukles, Jēkabpils novada, Jelgavas pilsēta) tūrisma vidi, kā arī sekmē uzņēmuma un Zemgales tūrisma tēla popularizēšanu, šogad pirmo reizi tiks pasniegta "Zemgales Tūrisma gada balva".

Saskaņā ar konkursa Nolikumu, “Zemgales Tūrisma gada balva” tiks pasniegta  6 nominācijās:

  • “Zemgales  Zelta grauds” - nominācija tiek piešķirta apskates objektiem.
  • “Zemgales Zelta atspere” - nominācija tiek piešķirta aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzējiem.
  • “Zemgales Zelta rokas”-  nominācija tiek piešķirta amatniecības, degustāciju  pakalpojumu sniedzējiem.
  • “Zemgales Zelta karote”  -  nominācija tiek piešķirta ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem.
  • “Zemgales Zelta spilvens”   - nominācija tiek piešķirta nakšņošanas pakalpojumu sniedzējiem.
  • “Zemgales Zelta dukāts” nominācijā balvu saņem objekts, kuru ceļotāji balsošanā noteikuši par labāko, interesantāko Zemgales tūrisma objektu aizvadītajā gadā. Nominantus balsošanai izvirzīs reģiona Tūrisma informācijas centri (katrs vienu objektu). Uzvarētājs tiks noteikts, apkopojot  tiešsaistes balsojuma rezultātus.

No 19.septembra līdz 3.oktobrim Zemgales reģiona Tūrisma informācijas centri, tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tiek aicināti izvirzīt pretendentus piecās nominācijās. No 10.oktobra procesā tiks aicināta iesaistīties arī sabiedrība, balsojot par "Zemgales Tūristu simpātiju".

Aizpildītas anketas tiks gaidītas līdz 2023.gada 3.oktobra plkst. 12.00. Tās var nosūtīt  pa pastu (adrese) Rātslaukums 1, Bauska, LV-3901 vai sūtot elektroniski uz e- pasta adresi info@travelzemgale.lv.

Pretendentu vērtēšanu veiks komisija, kurā darbojas  “Zemgales Tūrisma asociācija” valde, biedri, Zemgales Plānošanas reģiona pārstāvis, LIAA Tūrisma departamenta pārstāvis, citi pieaicinātie tūrisma nozares profesionāļi. 

“Zemgales tūrisma un viesmīlības nozarē strādājošie ir pelnījuši saņemt ne tikai savu viesu uzslavas, bet arī reģionāla un valsts mēroga atzinību un uzmanību. Zemgales Tūrisma gada balva ir nebijis, bet sen lolots pasākums un esam priecīgi, ka tieši šogad, mūsu organizācijas divdesmitajā pastāvēšanas jubilejā to esam spējuši realizēt ”, norāda biedrības "Zemgales Tūrisma asociācija" valdes priekšsēdētāja un Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Balvu ieguvēji tiks paziņoti un apbalvoti 1.novembrī, ikgadējā Zemgales tūrisma konferencē, kas šogad norisināsies Jēkabpilī - Krustpils pilī.

Konkursu rīko un finansē Zemgales Tūrisma asociācija.

Ziņu sagatavoja: Zemgales Tūrisma asociācija