Tūrisms

Pieaugot pārgājienu tūrisma popularitātei, uzņēmēji steidz piedāvāt gājējiem pielāgotus pakalpojumus. Gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd  iespējams izbaudīt jau 242 „Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā, tostarp 15 vietās Zemgalē. 

Kas ir zīme „Gājējam draudzīgs” 

Ieraugot naktsmītnes, kafejnīcas, veikala, tūrisma informācijas centra vai cita uzņēmuma durvīs zīmi „Gājējam draudzīgs”, pārgājienu ceļotāji var būt droši, ka šeit viņi ir gaidīti un viņu vajadzības tiks saprastas.  Te piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu. „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme darbojas visās trīs Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi „Gājējam draudzīgs”

Zīmes saņemšanai var pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā.

Latvijā zīmi pēc uzņēmēja pieprasījuma piešķir komisija, kas vērtē uzņēmuma atbilstību zīmes kritērijiem.  Zīmi „Gājējam draudzīgs” var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīmi un pieteikuma kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/hikerfriendly/prof .

Kā atrast „Gājējam draudzīgs” vietas

Populāro pārgājienu maršrutu „Jūrtaka” un „Mežtaka” vietnēs gājējiem draudzīgo vietu informācijai veltītas atsevišķas sadaļas.  Plānojot maršrutu, šeit var uzzināt, kādas ērtības un pakalpojumi ceļotājiem pieejami gājējiem draudzīgajās vietās – naktsmītnēs, ēdināšanas vietās, veikalos, tūrisma informācijas centros un citur, kur gājēji ir laipni gaidīti. Kartē var redzēt visas šīs vietas maršrutā, iegūt to adresi un kontaktinformāciju, aplūkot foto attēlus. 

Tepat var uzzināt arī par gājējiem draudzīgām vietām citos maršrutos un novados, jo zīme neattiecas tikai uz konkrētu maršrutu, bet gan veicina kopēju kājāmgājēju kustību Baltijā. 

Uz nākamo komisijas sēdi, kas notiks 2022. gada 29. novembrī, interesenti no Zemgales zīmes saņemšanai var pieteikties līdz 28. novembrim, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu anna.builo@zpr.gov.lv.

"Gājējam draudzīgs" komisijas vārdā - Zemgales Plānošanas reģions

Informācijas avots:
“Lauku ceļotājs”