Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions, un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Vairāk nekā 10 uzņēmumi no Zemgales ar Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību instrumenta 2014.-2020. gadam projekta LV-RU-020 “Pleskavas un Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un veicināšana caur pārrobežu sadarbību” (SMEPRO) atbalstu 25. un 26. septembrī klātienē būs pārstāvēti iespēju festivālā “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”.

Pārsvarā tie ir pārtikas preču, uztura bagātinātāju, kosmētikas, koka un tekstilizstrādājumu ražotāji. Zemgaliešu piedāvājumā varēs iepazīties, piemēram, ar no vecmammas recepšu krājuma gatavoto ozolzīļu, cigoriņu un citu augu kefeju, ar no īstām ogām, augļiem un dārzeņiem gatavotiem saldumiem, svaigi spiestu augļu un ogu sulu, plašu biškopības produkcijas klāstu, ar irbeņu pārstrādes produktiem, garšvielu maisījumiem, ar visa veida no dabīgiem materiāliem gatavotiem apģērbu paraugiem, ar augstas kvalitātes koka rāmīšiem un cita veida produkciju.

Abas dienas, piektdien no pulksten 10.00 līdz 18.00, bet sestdien no pulksten 10.00 līdz 17.00, festivāla dalībniekiem pirmo reizi būs iespēja visam notiekošajam sekot līdzi tiešsaistē festivāla interneta vietnē. Tas ļaus izbaudīt festivāla gaisotni arī tiem, kuriem līdz Rēzeknes jaunatklātajam Olimpiskajam centram mērojams tāls ceļš. Tāpat tiešsaistē būs iespējams videoformātā aprunāties ar izstādes virtuālajiem dalībniekiem. Sevišķi izdevīgi tas būs Zemgales un Pleskavas uzņēmējiem, kuri ieinteresēti pārrobežu sadarbības veicināšanā. Ar minētā projekta atbalstu festivāla virtuālo dalībnieku vidū ir gandrīz 10 Krievijas puses uzņēmēji, kuri pārstāv dažādas biznesa organizācijas, zemnieku un ģimenes saimniecības, kosmētikas un pārtikas preču ražotājus un vēl citu nozaru pārstāvjus. Ar visiem viņiem un viņu ražoto produkciju ikviens interesents virtuāli varēs iepazīties tiešsaistē, piereģistrējoties viens pret vienu sarunai noteiktā laikā šeit: https://www.uznemejudienas.lv/katalogs-latgale.

Festivāla pirmajā dienā notiks arī Biznesa forums, kur uzņēmēji, eksperti un viedokļu līderi diskutēs par tādām aktuālām tēmām kā digitalizācija un tehnoloģijas, to ietekme uz nākotnes nodarbinātību. Forumu noslēgs veiksmes stāsti. Savukārt festivāla otrās dienas programma vairāk iepazīstinās ar tūrismu, atpūtas un izklaides iespējām Latgalē, kā arī ar Latgales kulināro mantojumu.

Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Projekta kopējais finansējums ir 249 996,04 EUR.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums 90% t.i. 224 996,44 EUR. Zemgales Plānošanas reģiona finansējums ir 149 943,55 EUR (t.sk. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas finansējums 134 949,20 EUR).