Zemgales kultūras programma

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) noslēdzies Latvijas Valsts mežu (LVM) un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKF) atbalstītās “Zemgales Kultūras programmas 2020” projektu konkurss.

Neraugoties uz pandēmijas radītajiem samezglojumiem reģiona kultūras dzīvē, apsveicama ir projektu pieteicēju lielā aktivitāte, jo pavisam ZPR tika saņemti 92 pieteikumi ar kopējo finansējuma pieprasījumu 373 667,69 eiro apmērā. Ekspertu komisija, kurā attālināti darbojās LVM, VKF, NVO, ZPR un Zemgales Attīstības padomes pārstāvji, nolēma atbalstīt 59 projektus par šogad programmai piešķirto kopējo finansējumu - 114 000 eiro apmērā, kas ievērojami pārsniedz iepriekšējā gada - 76 000 eiro piešķīrumu, kas ļāva atbalstīt vien 45 projektus.

Ņemot vērā valstī ieviesto ārkārtas situāciju infekcijas apkarošanā un neprognozējamo tās attīstības turpmāko gaitu, atbalstu guvuši galvenokārt tie projekti, kuru īstenošana nav saistīta ar vērienīgu kultūras pasākumu – svētku, festivālu un koncertu rīkošanu. Toties augstāk novērtēti projekti, kas vairāk vērsti uz dažādu kultūras procesu izpēti, tehnisko projektu izstrādi, nozīmīgu kultūras objektu vai priekšmetu restaurāciju, kā arī uz dažādām interaktīvām izpausmēm kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Visus apstiprinātos projektus plānots īstenot laika posmā no šī gada maija līdz 15. decembrim.

Konkursa mērķis ir veicināt Zemgales reģiona tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu un pieejamību plašai sabiedrībai, sniedzot ieguldījumu Latvijas kultūrvides līdzsvarotā un kvalitatīvā attīstībā. Ar Zemgales Kultūras programmas 2020. gadā atbalstīto projektu sarakstu interesenti var iepazīties ZPR interneta vietnē ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja:

Juris Kālis

Sabiedrisko attiecību speciālists
undine.sulca [at] zpr.gov.lv