Mājas saldējumi, īpaši sagatavotas dārza veltes, šitaki sēnes, Latvijā audzētas vīnogas un vēl daudz citi gardumi baudāmi un iegādājami pie Zemgales mājražotājiem un zemnieku saimniecībās. Ēdieni un dzērieni tur top ar īpašu rūpību un mīlestību, jo kvalitāte ir pirmajā vietā. Palutiniet savas garšas kārpiņas un brauciet ciemos pie Zemgales saimniekiem!

“Skrīveru mājas saldējums” Aizkraukles novadā

“Skrīveru mājas saldējums” Aizkraukles novadā ir neliels ģimenes uzņēmums, kas, kopjot veselīgas ēšanas tradīcijas un aizraujoties ar gardēdību, gatavo dabīgu saldējumu. Ikviens tiek aicināts pavadīt laiku brīnišķīgā kafejnīcā Skrīveros, izzināt klasisko un neierasto saldējuma garšu pasauli un piedzīvot to, par ko citi tikai runā. Šeit iespējams nobaudīt visdažādākās garšas – no klasiskajiem piena un krējuma saldējumiem līdz sorbetiem, no iecienītā ruma un rozīņu saldējuma līdz pat kartupeļu un sinepju saldējumam, ko bauda kopā ar ķilavām un bietēm! 

 

Piemājas saimniecība “Padegas” Bauskas novadā

Piemājas saimniecība “Padegas” Bauskas novadā ir ģimenes saimniecība, kur pašu izaudzētā produkcija tiek pārstrādāta, saglabājot tās dabisko sastāvu, neizmantojot krāsvielas vai mākslīgas piedevas. Dārza veltes tiek audzētas, izmantojot bioloģiskās audzēšanas metodes. Saimniecībā aug smiltsērkšķi, rabarberi, dažādi dārziņi, un jau otro gadu tiek audzēti arī arbūzi un melones. Tūristu grupām “Padegas” saimnieki piedāvā ekskursijas ar degustācijām un produkcijas iegādi.

Piemājas saimniecība “Kalnapočas” Dobeles novadā

Piemājas saimniecība “Kalnapočas” Dobeles novadā ne vien piedāvā iepazīt vasaras aveņu un ziemas ķiploku audzēšanas nianses, bet arī iepazīstina ar ģimenes saimniecības rašanos, jo saimniekošana šajā vietā notiek jau kopš 1873. gada. Iepriekš piesakoties, līdz pat 30 cilvēku grupa var baudīt saimnieku gatavoto, gardo maltīti. Piedāvājumā dažādas zupas, cepetis ar dārza veltēm, kā arī saimnieku vadībā viesiem pašiem ir iespēja uzcept "bada" pankūkas uz īstas lauka plīts.  "Kalnapočās" iespējams uzkavēties arī ilgāk - pieejamas nakstmājas ar visām ērtībām vairāk nekā simt gadu vecā namā.

Brīvdienu mājas “Spilves” vīnogu dārzi Jēkabpils novadā

Brīvdienu mājas “Spilves” vīnogu dārzi Jēkabpils novadā būs īstā vieta, ja vēlaties nodoties pilnīgam mieram un visu maņu baudījumam. Pieredzes bagātā vīnogu audzētāja un vīna darītavas īpašnieka Andreja Dobeļa pavadībā varēsiet izstaigāt vīnogu dārzu un siltumnīcu, degustēt vīnu, destilātu un izbaudīt vīnogu karalisko garšu. Labs vīns, protams, ir baudāms labā kompānijā un kopā ar labām uzkodām, par ko parūpēsies “Spilves” saimniece Ilze. "Spilves" piedāvā arī nakšņošanu moderni labiekārtotā brīvdienu mājā, papildinot atpūtu ar unikālajām ājurvēdas masāžām, melno jeb dūmu pirti un peldēm dzestrajā dīķī.

Z/s “Trubenieki” Jelgavas novadā

Z/s “Trubenieki” Jelgavas novadā ir šitaki sēņu audzētāji Latvijā un piedāvā interesentiem apskatīt saimniecību, smelties sēņu audzēšanas noslēpumus, degustēt svaigas šitaki sēnes un baudīt lielisku sēņu zupu. Saimniecība visu gadu audzē augstākās kvalitātes sēnes, kuras piegādā prestižiem Latvijas restorāniem un veikaliem.