Sabiedriskais transports
cenu stacija

Ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē apstiprinātas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos un dzelzceļa pārvadājumos.

1. Reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Bauskas un Dobeles novados:

Saistībā ar jauna Ķekavas apvedceļa izbūvi, atbilstoši precizēts apkārtnē esošo reģionālo autobusu pieturu saraksts , kā arī izmainītie attālumi starp pieturām (precīzāka informācija par izmaiņu stāšanos spēkā datumu sekos):

  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7480 Rīga–Bauska reisos virzienā uz Rīgu vairs nebūs pietura Pagrieziens uz Baložiem, bet būs pietura Pagrieziens uz Rāmavu.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7490 Rīga–Skaistkalne precizēti attālumi starp pieturām.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7467 Rīga–Vecumnieki autobuss reisā plkst. 22.25 no Rīgas starptautiskās autoostas neapstāsies pieturās Rāmava un Titurga, bet pieturēs pieturās Loģistikas centrs un Pagrieziens uz Baložiem.

 Iekļauj autobusu pieturu Tērvete autobusu kustību sarakstā:

  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7488 Bauska–Kroņauce–Dobele pasažieri reisos no Bauskas autoostas plkst. 07.35 un plkst. 16.10, kā arī no Dobeles autoostas plkst. 10.10 un plkst.18.10 .

2. Saistībā ar 2024. gadā plānotajiem jaunajiem elektrovilcieniem un intervāla grafika ieviešanu tika lemts turpināt izvērtēt pasažieru plūsmu dzelzceļa pieturas punktos, tostarp pieturā Cena un pagaidām neizslēgt to no vilcienu kustības sarakstiem.

 

Atgādinām, ka, lai realizētu vienotu sabiedriskā transporta maršrutu tīkla plānošanu, izveidota Sabiedriskā transporta padome 10 locekļu – Satiksmes ministrijas, Autotransporta direkcijas un plānošanas reģionu pārstāvju (tostarp Zemgales plānošanas reģions) – sastāvā. Padomes nodarbojas ar vienotu reģionālo vietējo un starppilsētu maršrutu plānošanu; vienotas pieejas nodrošināšanu sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanā, pasūtīšanā, līgumu slēgšanā un valsts budžeta līdzekļu izlietošanā; ar vietējo iedzīvotāju un pašvaldību interešu apzināšanu un pārstāvēšanu. Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde plānota 24. novembrī.

 

 

Alda Ērmane

Nodaļas vadītāja
Alda.Ermane [at] zpr.gov.lv

Undīne Šulca

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Undine.Sulca [at] zpr.gov.lv