Uzņēmējdarbība Digitalizācija
superdators

26. oktobrī Jelgavas pilī notiks biznesa brokastis un reģionālais seminārs, kuru laikā uzņēmējiem, valsts un pašvaldību sektora pārstāvjiem būs iespēja uzzināt, kā samazināt resursus un palielināt konkurētspēju, izmantojot augstas veiktspējas skaitļošanas (High Performance-Computing (HPC)) iekārtu jeb superdatoru.


26. oktobrī plkst. 9:00 norisināsies HPC biznesa brokastis. Tajās Zemgales reģiona uzņēmēji varēs uzzināt, kā superdators ļauj salīdzinoši īsā laikā risināt sarežģītus skaitļošanas uzdevumus, piemēram, veikt dažādas simulācijas un aprēķinus pat 100 reizes ātrāk un precīzāk, nekā tas notiktu, strādājot ar portatīvo datoru. SIA “CastPrint” dalīsies pieredzē, kā, pateicoties superdatoram, izdevies samazināt ražošanas izmaksas par 25 %. Savukārt SIA “Semantic Intelligence” stāstīs, kā superdatorā apmācīts mākslīgā intelekta modelis ļauj nodrošināt pakalpojumu, kas apkopo informāciju no tūkstošiem dažādu datu avotu.

26. oktobrī plkst. 14:00 notiks HPC akadēmiskā pēcpusdiena, uz kuru īpaši aicināti valsts un pašvaldības sektorā strādājošie (tostarp arī uzņēmēji un zinātnieki), lai iepazītu superdatoru plašās izmantošanas iespējas. Piemēram, kā superdatora risinājumi var palīdzēt energoefektivitātes uzlabošanai, upju un jūras radītās erozijas prognozēšanai, videi degradējošu ēku uzraudzībai, digitālo dvīņu modeļu izveidei.

Tāpat pasākumu laikā Eiropas Digitālo inovācijas centru pārstāvji stāstīs par piedāvāto
atbalstu finansējuma piesaistīšanai digitalizācijas projektiem.
 

Pasākumu norises vieta: Jelgavas pilī, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Lielajā
ielā 2, 293. zālē Bioekonomikas centrā.


Pasākumi ir bezmaksas. Bet vietu skaits ir ierobežots, tādēļ iepriekš nepieciešams reģistrēties.


Reģistrēšanās uz HPC biznesa brokastīmhttps://bit.ly/HPCbiznesa_brokastis.
Reģistrēšanās uz HPC akadēmisko pēcpusdienu: https://bit.ly/regionalais_seminars.

Biznesa brokastis ir pasākums konkrētā Latvijas reģiona uzņēmējiem. Tās tiek īstenotas piecu reģionālo pasākumu ciklā. Zemgalē tās organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar Zemgales kontaktpunktu Eiropas digitālais inovāciju centruLatvijas Digitālo AkseleratoruZemgales Plānošanas ReģionuRTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Papildu jautājumiem:

info@eurocc-latvia.lv  vai kintija.bulava@rtu.lv.