Sabiedriskais transports
vilciens_jelgava

No nākamās pirmdienas, 13. novembra, stāsies spēkā būtiskas vilcienu kustības saraksta izmaiņas Jelgavas virzienā. Izmaiņas ietekmē 56 reisus – 28 virzienā no Jelgavas uz Rīgu, 28 virzienā no Rīgas uz Jelgavu.

Izmaiņas būs spēkā līdz 9. decembrim, lai VAS “Latvijas dzelzceļš” varētu veikt nepieciešamos darbus projektā “Dzelzceļa infrastruktūras modernizācija vilcienu kustības ātruma paaugstināšanai: būvniecība” iecirknī Torņakalns–Jelgava.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šobrīd realizē projektu vilcienu kustības ātruma palielināšanai, veicot būtiskus modernizācijas darbus dzelzceļa posmā RīgaJelgava. Šī projekta mērķis ir samazināt dzelzceļa pasažieriem ceļā pavadāmo laiku starp gala stacijām, kā arī paaugstināt satiksmes drošības līmeni uz dzelzceļa pārbrauktuvēm. LDz modernizē dzelzceļa infrastruktūru vairāk nekā 100 kilometru garumā gan posmā RīgaJelgava, gan no Lielvārdes līdz Skrīveriem. LDz aprīko dzelzceļa pārbrauktuves ar jaunām pārbrauktuvju signalizācijas sistēmām un automātiskajām barjerām, pārbūvē dzelzceļa līkņu ģeometriju un elektrokontakttīklus, kā arī veic citus darbus, lai uzlabotu vilcienu kustības ātrumu un dzelzceļa satiksme kļūtu vēl pievilcīgāka.

“Pasažieru vilciena” tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē publicētais vilcienu kustības saraksts jau ietver šīs izmaiņas. Ar reisiem, kuru laiki ir mainīti Jelgavas virzienā, var iepazīties šeit.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Undīne Šulca-Heistere

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Undine.Sulca [at] zpr.gov.lv