Remigrācijas koordinators Remigrācija
berline

Remigrācijas koordinatore Agnese Bokta 18. novembrī devās uz Berlīni, lai piedalītos Berlīnes latviešu bērnu un kultūras rīkotajā pasākumā par godu Latvijas 105. jubilejas svinībām.

Pasākumu atklāja un klātesošos ar svinīgu uzrunu sveica biedrības vadītāja Vinija Folkmane. Pēc uzrunas sekoja koncertprogramma, kuras sākumā Berlīnes latviešu koris un klātesošie dziedāja Latvijas valsts himnu. Svinību turpinājumā bija iesēja dzirdēt prezidenta Rinkēviča iesūtītu videosveicienu Latvijas valsts svētkos.

Turpinājumā uzstājas pasaulslavenā latviešu pianiste Lauma Skride, džeza pianiste un ērģelniece Agita Rando un citi talantīgi latviešu mākslinieki. Muzikālu priekšnesumu bija sagatavojuši arī Berlīnes latviešu skolas audzēkņi. Koncertprogrammas noslēgumā pasākuma dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā, nodziedot grupas Prāta Vētra “Mana dziesma”.

Pēc koncerta sekoja tīklošanās un jaunu kontaktu dibināšana, tika gūts priekšstats par vietējās diasporas pieredzi Vācijā un saikni ar Latviju. Remigrācijas koordinatore interesentus iepazīstināja ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem un aktualitātēm dažādās jomās. Tika apspriesti sadarbības jautājumi ar vēstniecības kontaktpersonu diasporas jautājumos Maiju Bilsenu.

A. Bokta par gūto pieredzi un novērojumiem min: “Latvijas jubilejai veltītais koncerts bija sirsnīgs un patriotisma pilns, daudz talantīgu latviešu mīt Vācijā. Neskatoties uz attālumu, mīlestība pret dzimteni jūtama iztālēm un tiek audzināta bērniem jau no mazotnes”.

Agnese Bokta

Remigrācijas koordinatore
Agnese.Bokta [at] zpr.gov.lv

Undīne Šulca

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Undine.Sulca [at] zpr.gov.lv