Attīstības padome
ZPR

Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes (ZAP) politiķi tikās kārtējā attīstības padomes sēdē, lai izskatītu jaunākas pašvaldību un reģiona aktualitātes.

Šajā reizē pirmais sēdē izskatāmais jautājums bija grozījumi Zemgales plānošanas reģiona 2023. gada budžetā. Tie nepieciešami, lai nodrošinātu Zemgales plānošanas reģiona darbību un apstiprināto Zemgales plānošanas dokumentu izpildi, pamatojoties uz Zemgales plānošanas reģiona nolikumu. Padomes locekļi iesniegtos grozījumus atbalstīja vienbalsīgi.

Politiķi vienbalsīgi atbalstīja arī otro sēdes jautājumu - Zemgales plānošanas reģiona 2023. gada darba plāna “ES fondu un citu ārvalstu finanšu palīdzības projektu īstenošana” redakcionālās izmaiņas. Tās paredz darba plānā iekļaut vēl vienu projektu, kas tiks uzsākts rudenī. Jauniekļautais projekts paredz celt pašvaldību kapacitāti to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā.

Tāpat sēdes laikā politiķi vienbalsīgi apstiprināja Zemgales plānošanas reģiona 2022. gada publisko pārskatu. Tas jau tuvākajā laikā būs pieejams publiskai apskatei Zemgales plānošanas reģiona tīmekļa vietnē.

Sēdes laikā Zemgales politiķi pauda bažas par laikapstākļu ietekmi uz situāciju lauksaimniecības nozares uzņēmējiem. Lai gan Dobeles, Bauskas un Jelgavas pusē sausums ir mazinājies, tomēr Aizkraukles un Jēkabpils novados tiek prognozēts ievērojams lauksaimniecībā saražotās produkcijas kritums, jo līdz 20. jūnija rītam lietus ilgstoši vēl nav lijis. Pašvaldības ir lietas kursā un seko līdzi situācijai katrā pašvaldībā.

Atgādinām, ka Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdes norisinās katra mēneša trešajā otrdienā. Plānots, ka nākamā padomes sēde norisināsies augustā.

Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdēs piedalās pašvaldību pārstāvji no Jelgavas valstpilsētas, kā arī Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas un Jēkabpils novadiem. Savukārt, Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs ir Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

 

Undīne Šulca

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Undine.Sulca [at] zpr.gov.lv