Zemgales Plānošanas reģiona speciālisti un projekta ārējie eksperti piedalījušies INTERREG Europe programmas projekta “Jauniešu uzņēmējdarbības izpratnes veicināšana, attīstot kompetences, mācību metodes un uzņēmējdarbības vidi (E-COOL)” starptautiskajā seminārā “Darba metodes uzņēmējdarbības izglītībā”.

Projekta E-COOL seminārs norisinājās Groningenas Hanzas Universitātē Nīderlandē. No Latvijas pasākumā piedalījās Zemgales Plānošanas reģiona projekta speciālisti un iesaistīto pušu pārstāvji - Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotāja Inta Jorniņa un Junior Achievement Latvia (JA Latvia) projektu vadītājs Jānis Bukšs, kuri projektā strādā kā ārējie pieaicinātie eksperti.
Atklājot Starptautisko semināru, klātesošos uzrunāja Hanzas Universitātes valdes loceklis Robs Verhofstads (Rob Verhofstad) un Alfas koledžas reģionālais direktors Jurgens Grobbe (Jurgen Grobbee). Izglītības iestāžu pārstāvji īsumā iepazīstināja ar mācību iestāžu struktūru, skološanās procesu, iesaisti jauniešu uzņēmējdarbības izglītības procesos, to devumu reģiona attīstībā.
Nozīmīgs pienesums projekta veiksmīgai īstenošanai ir partneru labo prakšu piemēri – izvēlēti un prezentēti veiksmīgākie metodoloģiju piemēri, kas palīdz jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un kompetences. JA Latvia projektu vadītājs Jānis Bukšs kā vienu no efektīvākajām mācību metodēm prezentēja dalību skolēnu mācību uzņēmumos, kas ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošas īpašības. Šī ir viena no metodēm, kas skolēniem palīdz mācību laikā gūtās teorētiskās zināšanas savienot ar praksi – pildīt īsta uzņēmuma funkcijas un pārdot preces vai pakalpojumus. Īpaši J. Bukšs izcēla skolēnu mācību uzņēmumu dalību ikgadējā Rīgas Starptautiskajā studentu mācību uzņēmumu festivālā, kas ir viens no lielākajiem studentu kompāniju pasākumiem Eiropā. Tajā pulcējas vairāk nekā 100 uzņēmumi un biznesa konsultanti no visas Eiropas. Te skolēniem ir lieliska iespēja pārliecināties par savām uzņēmēja kompetencēm ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Savukārt I. Jorniņa klātesošos iepazīstināja ar veidiem kā šīs metodoloģijas tiek pielietota Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā.
Projekta E-COOL semināra apmeklētāji ne tikai uzzināja lietderīgu informāciju par veiksmīgākajām uzņēmējdarbības izglītības metodoloģijām, bet arī paši varēja piedalīties mācību procesā. Proti, katram dalībniekam tika sniegta iespēja apmeklēt divas no četrām Hanzas Universitātes un Alfas koledžas piedāvātajām apmācībām un praktiski apgūt piedāvātās mācību metodes.

Projekts “E-COOL” jeb “Jauniešu uzņēmējdarbības izpratnes veicināšana, attīstot kompetences, mācību metodes un uzņēmējdarbības vidi” (Nr. PGI05114) tiek īstenots Interreg Europe programmā 2014.-2020. gadam. Tā vadošais partneris ir Seviļas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, bet kopā projektā darbam apvienojušās institūcijas no deviņām valstīm - Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas un Rumānijas. Projekta kopējais budžets ir 2 044 484 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 1 737 811,40 EUR. ZPR budžets projekta trīs gadu ieviešanas periodam - 169 840 EUR (programmas finansējums 85% - 144 364 EUR).
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.


www.interregeurope.eu / www.europa.eu