Datums 5.–6. marts, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Tiešsaiste
IT apmacibas

Pašvaldību un to pārvaldībā esošo kapitālsabiedrību speciālisti aicināti piedalīties 2 dienu apmācības par IT drošību, gūt plašākas zināšanas un būt sagatavotākiem pret potenciāliem kiberdrošības draudiem.

Zemgales plānošanas reģions (ZPR) sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju (AM) un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (CERT.lv) 5. un 6. martā tiešsaistē organizē apmācības “IT datu drošības pamati - praktiskas iemaņas ikdienas darbā” pašvaldību, to struktūrvienību un kapitālsabiedrību darbiniekiem IT datu drošības pamatu apgūšanai un praktisku iemaņu gūšanai ikdienas darbā.

Apmācību aktualitāti pamato esošās ģeopolitiskās situācijas ietekmē radušies izaicinājumi kibertelpā, kuriem ir jārod risinājumi, nodrošinot nepārtrauktu darbības efektivitāti un drošu informācijas glabāšanu. Apmācību mērķis ir sniegt pašvaldībās nodarbinātājiem pamata zināšanas par datu drošību darbā ar informācijas tehnoloģijām, drošu piekļuvi datu apstrādei (autentifikācija, autorizācija, piekļuves vides). Sniegt ieskatu pamata apdraudējumu avotos (mēstules, sociālā inženierija, droši savienojumi u.c.), kā arī rādīt praktiskus piemērus, kā atpazīt potenciālus draudus un izvairīties no tiem.

Apmācību ietvaros paredzēts gūt plašāku ieskatu aktuālajiem kiberdrošības jautājumiem un izaicinājumiem no LR Aizsardzības ministrijas, informāciju par datu aizsardzības politiku, krāpšanas mehānismiem un atbilstošu rīcību no CERT.lv, kā arī praktiskas iemaņas, kā atpazīt apdraudējumus, aizsargāt privātos un iestādes datus no dažāda veida krāpniecībām.

 

(!) Dalībai apmācībās nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās:

Pieteikumi apmācībām tiek pieņemti līdz 3. martam. Reģistrācija pašvaldību darbiniekiem pieejama, sekojot saitei: https://forms.gle/WBvWTto6asMpFJ3B6

 

Norises laiks:

  • I daļa 5.martā no plkst. 13.00 līdz 16.30,
  • II daļa 6. martā no plkst. 9.00 līdz 12.00.

Norises vieta:  tiešsaistē

 

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) programmas projekta Nr. 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001 “Pašvaldības kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros. Plašāk par projektu: https://www.zemgale.lv/lv/projekts/pasvaldibu-kapacitates-stiprinasana-darbibas-efektivitates-un-kvalitates-uzlabosanai